28 جون

بررسی تفاوت بین کانال دیجیتال مارکتینگ و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) برای انتخاب بهترین ترکیب سودآور

(36 رای‌ها)

در مقاله قبل باهم بررسی کردیم  که چگونه در دنیای دیجیتال سرمایه گذاریم کنیم  و دردنیای دیجیتال مارکتینگ  کدام کانال های دیجیتال مارکتینگ سودآور هستند تا در آنها سرمایه گذاری کنیم برای سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ باید به دنبال کانال هایی باشیم که مشتری های بیشتری را جذب کرده، سطح فروش بالایی دارند و از شما هزینه ای مناسب بر حسب کلیک (CPA) دریافت می کنند. ما از بازاریابان درباره ی سودآورترین کانال ها پرسیدیم.

بررسی تفاوت بین کانال دیجیتال مارکتینگ و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) برای انتخاب بهترین ترکیب سودآور

شما می توانید میزان جذب مشتری و سطح فروش رسانه های مختلف دیجیتال مارکتینگ را در محور افقی (بر خلاف کارایی مفید آن در محور عمودی) برنامه ریزی کنید. شما باید جایگاه مخصوص تبلیغات شبکه مانند بازاریابی مجدد ادوردز یا تکنیک های پولی مارکتینگ رسانه اجتماعی را مرور کنید. برای مثال ماتریکس توزیع محتوا را ببینید. 
تعیین هدف با کمک دیتا
نتایج نشان می دهد که کل تجارت ها نسبت به نظرات و زندگی شخصی مشتری ها بی اعتنا هستند.

 تشویق به اندازه گیری سودآور 
خوب است که بازاریابان می توانند به سوالاتی درباره ی کانال های سودآور پاسخ دهند و اندازه گیری موفقیت این کانال ها را سخت بدانند. اکثر تیم های مارکتینگ میزان تولید را اندازه می گیرند نه درآمدها. اندازه گیری میزان تولید بسیار آسان است ولی باید به مفید بودن این کار هم توجه کرد. با اندازه گیری چیزهای آسان (نسبت به چیزهایی که باید اندازه بگیرید ولی بدلیل سخت بودن این کار را نمی کنید) فقط قابلیت اندازه گیری میزان تولید را دارید و نمی توانید استراتژیک های سودآور را اندازه بگیرید.

 

 

 دیجیتال مارکتینگ جذب مشتری با کمک دیتا

چگونه مخاطبتان را جذب می کنید؟

(عبارات کلیدی: ویژگی های فردی (مثلا سن یا جنس) ، خصوصیات رفتاری (مثلا اولویت یا تاخر، تکرار، ارزش مشتری (اخیر) ارزش مشتری (آینده مثلا مدل سازی پیشگویانه) ، اولویت کانال، اثرات رسانه های اجتماعی یا احساس و غیره.) 

نظر کارشناس فیلیپ شلدریک 
چگونه بازاریابان را به اندازه گیری سودآور تشویق کنیم؟ ما باید از احساسات و شخصیت هر فرد استفاده کنیم. هر مدیری فشارهای احساسی ناشی از گزارش به رئیسش را می فهمد و پاسخ مناسب بخشی از رابطه خوب با رئیس است. درباره ی قدرت احساسی که از اعتماد به نفس ناشی می شود و در اندازه گیری و ارزیابی استفاده می شود صحبت کنید. بین شخصیت های مدیر (انجام درست کارها) و رهبر (انجام کارهای درست) تمایز قائل شوید. بسیاری از مدیران آرزوی رهبری شرکت را دارند که با انجام کارهای درست می توانند به این آرزو برسند. فهمیدن کارهایی که بهتر است انجام شوند و کارهایی که خوب نیستند، بهترین گام است چون به انجام کارهای درست کمک می کنند. 

برگرفته از smartinsights

 

 

خواندن 638 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 تیر 1395 12:24
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

دانلود

دوست دارین در مورد دوره ها بیشتر بدونین؟

برای دانلود بروشور کامل دوره اصول و مبانی دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید
دانلود

دوره های دیجیتال مارکتینگ

  • پیشفرض
  • عنوان
  • تاریخ
  • تصادفی
فراخوانی بیشتر کلید شیفت برای فراخوانی همه فراخوانی همه

درباره آکادمی

اولین آکادمی دیجیتال مارکتینگ در ایران  توسط نماد مارکتینگ در به منظور ارتقا سطح آموزشی و کاربردی اصول دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار های متوسط و کوچک SME راه اندازی شد. هدف از راه اندازی آکادمی دیجیتال مارکتینگ کمک به شرکت های کوچک و متوسط در حوزه های مختلف و افزایش سطح دانش و تجربه و آماده سازی آن ها برای ورود به بازار دیجیتال و اینترنتی و جذب مشتریان جدید است. این آکادمی از افراد واجد شرایط با سابقه درخشان در امر بازارهای آنلاین دعوت به همکاری می نماید.

تماس با ما

  • بلوار میرداماد، خیابان رودبار غربی، کوچه باغیانی، پلاک 2 ط همکف
  • ۰۲۱-۸۸۳۵۷۳۱۴
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید