دیجتال مارکتینگ دیجتال مارکتینگ
09 جولای

معرفی 4 نوآوری و بهینه سازی در دیجیتال مارکتینگ

(42 رای‌ها)

در مقاله قبل باهم بررسی کردیم  که چگونه در دنیای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم  و دردنیای  امروز مارکتینگ  کدام کانال های دیجیتال مارکتینگ سودآور هستند تا در آنها سرمایه گذاری کنیم برای سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ باید به دنبال کانال هایی باشیم که مشتری های بیشتری را جذب کرده، سطح فروش بالایی دارند و از شما هزینه ای مناسب بر حسب کلیک (CPA) دریافت می کنند.حال با یک سئوال مهم روبرو می شویم. 

آیا بازاریاب ها همیشه فعالیت های دیجیتال مارکتینگ را کنترل می کنند؟

یکی از مزیت های اصلی رسانه های دیجیتال، آپدیت پویا و آزمایش آنهاست (در مقایسه با رسانه های سنتی) پس باید اطلاعاتی راجع به حوزه های مدیریت دیجیتال مارکتینگ بدست بیاوریم. بازاریابی شبکه ای (Always- On Marketing) میزان سرمایه گذاری را در فعالیت های مارکتینگ برحسب محصولات و سرویس هایی که مصرف کننده ها جستجو و مشاهده می کنند تغییر می دهد. بازاریابی زمانی (Real Time Marketing) هم بخشی از بازاریابی شبکه ای است، البته تا زمانی که بازاریابان بتوانند محتوایی را تحویل بدهند که در رسانه های اجتماعی طرفداران زیادی دارد. برای اینکه بازاریابی شبکه ای همیشه موثر باشد انجام آزمایشات، مرور و بهینه سازی کانال های مختلف دیجیتال برای افزایش کارایی لازم است.

بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ با آزمایش همه ی کانال ها انجام می شود. گروهی از آزمایشات، ساختارهای  منظم تر و برنامه های بهینه تری دارند. درصد خیلی کمی از شرکتها (حدود یک سوم) با بهینه سازی مداوم و یا کنترل مکرر آزمایشات توسط مدیرانشان بهینه شده اند. درصد مدیرانی که کانال های انفرادی را با استفاده از بهینه سازی مداوم یا آزمایشات منظم بهینه سازی کردند، خیلی کم است. در سال 2015 بازاریابی شبکه ای (همانطور که در پایین می بینید) افزایش یافت:

- وب سایت (دسکتاپ) در 2015: 30% - در 2016: 33%

- موبایل (سایت های مخصوص موبایل و/یا اپلیکیشن ها) در 2015: 21% - در 2016: 27%

- صفحات فرود در 2015: 29% - در 2016: 33%

- ایمیل مارکتینگ در 2015: 35% - در 2016: 39%

- مارکتینگ رسانه های اجتماعی در 2015: 29% - در 2016: 35%

- مارکتینگ محتوا در 2015: 28% - در 2016: 32%

- تبلیغات پرداخت شده در رسانه های دیجیتال در 2015: 30% - در 2016: 29%

صفحه ی بعد تفکیک کاملی از آزمایشات بهینه سازی شده با ساختارهای منظم را در سال 2015 نشان می دهد.

جو ادواردز (مشاور، برند Joe)  

بازاریابی چابک

امروزه از اصطلاح بازاریابی چابک (Agile Marketing) در اندازه گیری، آزمایش و بهینه سازی شرکت ها استفاده می شود. بازاریابی چابک در مورد سرمایه گذاری بیشتر نیست بلکه در مورد تنظیم بودجه های موجود و اهداف است. اگر ما از بازاریابی چابک استفاده کنیم، به بودجه بیشتری نیاز نخواهیم داشت و برای ساخت برنامه بعدی کافیست تا تلاش کنیم. سرمایه گذاری یک هدف نهایی است ولی اگر به بودجه بیشتری نیاز داریم باید آن را فراهم کنیم. نتایجی که از سرمایه گذاری بیشتر انتظار دارید چیست؟ آیا می توانید با تغییرات اضافی، KPL را بسازید؟

دیجیتال مارکتینگ
خواندن 1062 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 تیر 1395 17:45
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

دانلود

دوست دارین در مورد دوره ها بیشتر بدونین؟

برای دانلود بروشور کامل دوره اصول و مبانی دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید
دانلود

دوره های دیجیتال مارکتینگ

  • پیشفرض
  • عنوان
  • تاریخ
  • تصادفی
فراخوانی بیشتر کلید شیفت برای فراخوانی همه فراخوانی همه

درباره آکادمی

اولین آکادمی دیجیتال مارکتینگ در ایران  توسط نماد مارکتینگ در به منظور ارتقا سطح آموزشی و کاربردی اصول دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار های متوسط و کوچک SME راه اندازی شد. هدف از راه اندازی آکادمی دیجیتال مارکتینگ کمک به شرکت های کوچک و متوسط در حوزه های مختلف و افزایش سطح دانش و تجربه و آماده سازی آن ها برای ورود به بازار دیجیتال و اینترنتی و جذب مشتریان جدید است. این آکادمی از افراد واجد شرایط با سابقه درخشان در امر بازارهای آنلاین دعوت به همکاری می نماید.

تماس با ما

  • بلوار میرداماد، خیابان رودبار غربی، کوچه باغیانی، پلاک 2 ط همکف
  • ۰۲۱-۸۸۳۵۷۳۱۴
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید